Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 Pasi pe Nisip

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
suflet rănit
Membru
Membru
suflet rănit


Mesaje : 13
Puncte : 19
Reputatie : 2
Data de înscriere : 08/04/2018
Varsta : 59
Localizare : undeva, cândva

Pasi pe Nisip  Empty
MesajSubiect: Pasi pe Nisip    Pasi pe Nisip  EmptyJoi Mai 17, 2018 8:31 pm

Intr-o noapte un om a avut un vis. In visul lui mergea impreuna cu Dumnezeu pe o plaja. Pe cer au stralucit imagini din viata lui. In acelasi timp el a vazut doua perechi de pasi asternandu-se pe nisip: una era a lui, iar celalata pereche de pasi era a Lui DUMNEZEU. Cand ultima secventa din viata lui a stralucit pe cer, a inceput sa urmeze din nou cu privirea itinerarul celor doua perechi de pasi. A observat ca de multe ori de-a lungul vietii sale, pe nisip aparea decat un sigur set de urme ... Era tocmai atunci cand trecuse prin cele mai grele clipe din viata lui. Acest lucru l-a nelinistit, si de aceea L-a intrebat pe Dumnezeu: "Doamne, eu am crezut ca atunci cand m-am hotarat sa te urmez, ma vei caluzi tot restul vietii mele, dar am observat ca atunci cand am trecut prin cele mai mari incercari, am fost singur, si pe nisip se asterneau doar pasii mei. Nu pot sa inteleg de ce m-ai parasit tocmai atunci cand aveam mai mare nevoie de Tine." Domnul DUMNEZEU insa i-a raspuns: "Copilul Meu, Eu niciodata nu te voi parasi. Atunci cand ai trecut prin suferinte si incercari, si ai vazut decat un singur rand de pasi, Eu te purtam pe Bratele Mele."
Sus In jos
http://Am dar nu e cazul... acum...
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 87
Puncte : 152
Reputatie : 14
Data de înscriere : 27/03/2018
Varsta : 58
Localizare : nici eu nu știu de ceva vreme...

Pasi pe Nisip  Empty
MesajSubiect: Re: Pasi pe Nisip    Pasi pe Nisip  EmptyVin Oct 12, 2018 7:31 pm

Dumnezeu niciodata nu ne paraseste! Dumnezeu ne este alaturi mereu, doar ac noi ratacim....
Sus In jos
https://de-toate-la-taifas.forumgratuit.ro
 
Pasi pe Nisip
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: La taifas-
Mergi direct la: