Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 alyilepey, sunt eu...

In jos 
AutorMesaj
alyilepey
Membru
Membru
alyilepey


Mesaje : 20
Puncte : 35
Reputatie : 1
Data de înscriere : 04/04/2018
Varsta : 61
Localizare : unde???

alyilepey, sunt eu... Empty
MesajSubiect: alyilepey, sunt eu...   alyilepey, sunt eu... EmptyJoi Apr 05, 2018 6:55 pm

Ați simțit vreodată cum ucide tăcerea, răceala şi indiferenţa? Încet...lent...ucide sentimente, relaţii, ofileşte, usucă suflete...sugrumă iubiri...erodează...până nu mai rămâne nimic...lipsa de comunicare este cel mai mare duşman al unei relaţii, de orice fel...este un zid de care degeaba te tot dai cu capul, încercând să pătrunzi dincolo...eventual rămâi cu capul spart...dar, tot pe dinafară rămâi...este o poartă la care baţi şi strigi degeaba...nu-ţi auzi decât propriul ecou...până ce ţi se face frig, până ce îţi îngheaţă sufletul umplut de durere...până ce nu mai ai glas să vorbeşti de unul singur, în pustiu...până ce moare totul...până ce renunţi puţin câte puţin...tăcerea şi indiferenţa pot răni şi pot distruge mai mult decât orice cuvinte...Tăcerea e sinistră...nu o lăsaţi niciodată să vă îndepărteze de cei care ţin la voi şi bat la poarta voastră...Ascultați-le chemarea, în orice  formă ar apărea, disperată de cele mai multe ori, nu vă îndepărtați, poate nu știu altă cale de a se apropia de voi, de a "ține aproape", dar sunt sinceri... nu lăsați neânțelegerea să vă îndepărteze... pierdeți amândoi.

Vă aștept cu drag în vizită la mine și vă doresc numai bine!  Wink
Sus In jos
 
alyilepey, sunt eu...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Eu sunt, Miky Bin venit pe pagina mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: Pagini personale-
Mergi direct la: