Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 Gânduri pozitive

In jos 
+3
Vlad
sandudrig
ramona
7 participanți
AutorMesaj
ramona
Membru
Membru
ramona


Mesaje : 34
Puncte : 64
Reputatie : 4
Data de înscriere : 30/03/2018

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyMier Apr 04, 2018 6:02 pm

Bucură-te de orice vezi frumos în jurul tău. Încetează să trăiești drama altora. Crezi cu tot sufletul că acolo unde ești acum, indiferent de loc fizic, coordonate geografice, poți avea tot ceea ce îți dorești. Nu te întreba ce pot face alții pentru tine, întreabă-te ce poți face tu pentru tine! Sădește gânduri pozitive pentru ca fiecare din ele te conduce spre lumea pe care ți-o dorești! Cool
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 87
Puncte : 152
Reputatie : 14
Data de înscriere : 27/03/2018
Varsta : 58
Localizare : nici eu nu știu de ceva vreme...

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyJoi Apr 05, 2018 6:15 pm

Câți dintre noi nu am ajuns cel puțin o dată în genunchi în fața vieții...? Câți nu am plâns în interiorul nostru fără ca nimeni altcineva să ne audă...? Câți nu am căutat brațe în care să ne cuibărim dar fără să le găsim vreodată...? Câți nu am simțit că trebuie să ne ridicăm de jos deși nimeni nu ne aștepta acolo sus...? Și am strâns din dinți, am înghițit lacrimi, am ignorat dureri și ne-am ridicat știind că lovituri vor mai veni din partea vieții, că singurătate vom mai simți de-a lungul ei, că vor mai fi clipe în care toți și toate ne vor uita... Cu viața însă trebuie să te bați mereu și uneori să o lași să te doboare tocmai pentru a te ridica de jos de zece ori mai puternic/ă decât erai înainte de a cădea... Lupta cu ea se va termina doar la ultima bătaie de inimă, până atunci trebuie să ne plătim înfrângerile cu lacrimi și victoriile cu zâmbete... Fruntea sus ...dacă azi plângi amarnic în genunchi, mâine cu siguranță vei zâmbi frumos în picioare. O nouă zi te așteaptă să-i deschizi ușa sufletului și să dăruiești lumina și iubirea, zâmbetul și speranța celui/celei din viața ta... Și dacă vei face asta cu toată inima, se vor întoarce la tine înzecit, iubirea pe care ai dăruit-o, împlinirile pe care le așteptai.
Sus In jos
https://de-toate-la-taifas.forumgratuit.ro
sandudrig
Membru
Membru



Mesaje : 8
Puncte : 10
Reputatie : 2
Data de înscriere : 05/04/2018

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyVin Apr 06, 2018 6:07 pm

in ziua de azi cam greu cu, gandurile pozitive. e mare viteza, suntem grabiti, lumea e posaca, gandim mai mult negativ fara sa ne dorim asta. cum sa facem sa gandim pozitiv?
am citit ce ati scris voi. ne bucuram, dar ce facem cu sufletul care plange in lumea asta neagra?
Sus In jos
Vlad
Membru
Membru
Vlad


Mesaje : 16
Puncte : 26
Reputatie : 0
Data de înscriere : 09/04/2018

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyJoi Mai 17, 2018 7:55 pm

Întâlneşti oameni de care te ataşezi cu tot sufletul. Oameni de care ţi se face dor, oameni cu care vorbeşti cu drag, oameni care te preţuiesc... Doar că... se întâmplă uneori ca acel ataşament să-şi piardă din intensitate. Nu ştii cum, nu ştii când, nu ştii unde, dar ştii că s-a întâmplat. Şi doare. Pentru că simţi undeva acolo, în tine că ceva s-a răcit. La un moment dat, parcă aţi luat-o pe cărări diferite şi relaţia aceea puterrnică de la început parcă nu mai e la fel. Iar tu... rămâi acolo
Sus In jos
suflet rănit
Membru
Membru
suflet rănit


Mesaje : 13
Puncte : 19
Reputatie : 2
Data de înscriere : 08/04/2018
Varsta : 59
Localizare : undeva, cândva

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyJoi Mai 17, 2018 8:32 pm

In acesta zi am sa culeg o floare pentru fiecare prieten prezent in sufletul meu...o floare pentru voi prieteni virtuali...in fiecare floare voi pune cate un strop de speranta,bucurie,fericire si multumire...apoi ma voi ruga la Dumnezeu sa va aduca soarele in sufletul vostru,iar sarbatorile de Iarna sa va aduca pace...liniste...dragoste si daruire. Trimit spre voi un gand frumos care sa va insoteasca si sa va spuna ca viata este frumoasa si indiferent de obstacolele care apar in cale...ele doar sa ne faca sa iubim viata mai mult.Va doresc din suflet cu ocazia sarbatorilor sa aveti zile linistite in care bucuria sa fie la ea acasa...fericirea sa va zambeasca tot timpul...linistea sufleteasca  sa va insoteasca mereu...iar frumusetea vietii sa va aduca aminte ca traiti...iubiti...zambiti...si sa va bucurati de orice clipa de viata.Va doresc zile de sarbatoare binecuvantate,ganduri senine,liniste in suflet si armonie.Va imbratisez cu mare drag,respect si apreciere. Cool
Sus In jos
http://Am dar nu e cazul... acum...
ramona
Membru
Membru
ramona


Mesaje : 34
Puncte : 64
Reputatie : 4
Data de înscriere : 30/03/2018

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyJoi Mai 17, 2018 8:43 pm

Nu am ce sa iti ofer …Nu mai am nimic …Tot ce am avut am dat deja.Toti au primit cate ceva...Fiecare persoana din viata mea are ceva care sa-i aminteasca de mine in clipele cand va fi singura. Una un vis, alta un gest, una o speranta, alta o clipa de dragoste, una un zambet dimineata in zori, alta o mana calda pe obraz cand ii era greu, toate au 100 de grame de tandrete. As vrea sa iti dau si tie ceva, insa...pentru tine, imi pare rau...chiar nu mi-a mai ramas nimic...Daca vrei, uite, mai am ceva, mic, marunt...nu stiu daca o sa iti placa. E un lucru inutil si fara sens...insa daca vrei ia-l tu. E singurul lucru care mi-a mai ramas! Sufletul meu.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 87
Puncte : 152
Reputatie : 14
Data de înscriere : 27/03/2018
Varsta : 58
Localizare : nici eu nu știu de ceva vreme...

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyJoi Mai 17, 2018 8:52 pm

Atunci când rămâi doar tu iar ceilalți au plecat
Când viața te obligă să o iei de la cap
Închide ochii și o să realizezi
Că îngerii pierduți te-ajută să visezi
No
Sus In jos
https://de-toate-la-taifas.forumgratuit.ro
miky
Membru
Membru



Mesaje : 10
Puncte : 18
Reputatie : 2
Data de înscriere : 01/04/2018

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptySam Mai 19, 2018 8:56 pm

Cand viata te doboara, sa cazi cu fruntea sus… Cand viata e tacere, tu spune ce-ai de spus … Cand lumea te uraste, fii gata sa iubesti… Cand fericirea-i scumpa, fii gata s-o platesti ! Cand zilele ti-s negre, fii tu lumina lor … Cand prietenii te lasa, fii prieten tuturor …! Cand toti din jur te fura, sa nu-ti fure mandria … Cand tot in jur e haos, sa fii tu armonia…! Orice ai pierde-n viata, sa nu iti pierzi speranta… Invata zi de zi, sa iti pretuiesti VIATA."..!!!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 87
Puncte : 152
Reputatie : 14
Data de înscriere : 27/03/2018
Varsta : 58
Localizare : nici eu nu știu de ceva vreme...

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyVin Oct 12, 2018 7:33 pm

Trăim ce gândim...
Sus In jos
https://de-toate-la-taifas.forumgratuit.ro
alyilepey
Membru
Membru
alyilepey


Mesaje : 20
Puncte : 35
Reputatie : 1
Data de înscriere : 04/04/2018
Varsta : 61
Localizare : unde???

Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive EmptyMier Mai 29, 2019 7:31 pm

Nu poti gandi pozitiv mereu, uneori te mai poticnesti, ce sa faci???
Gandirea pozitiva e de bine dara...iaca mai te duci si spre satana fara sa vrei, ca...de... suntem pamanteni...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gânduri pozitive Empty
MesajSubiect: Re: Gânduri pozitive   Gânduri pozitive Empty

Sus In jos
 
Gânduri pozitive
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: La taifas-
Mergi direct la: