Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 Declarații de iubire

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
alyilepey
Membru
Membru
alyilepey


Mesaje : 20
Puncte : 35
Reputatie : 1
Data de înscriere : 04/04/2018
Varsta : 61
Localizare : unde???

Declarații de iubire  Empty
MesajSubiect: Declarații de iubire    Declarații de iubire  EmptyMier Apr 04, 2018 5:19 pm

Când plouă, îți simt sărutul pe față, când suflă vântul, îți simt mângâierea, când e soare, îți simt căldura sufletului...! Lași urme adânci pe unde calci! Picioarele tale se scaldă în marea de sentimente ce izvorăsc din gândurile mele, la margine de cer, sub geana norilor, fiecare picătură de iubire trece prin filtrul existentei iar mintea… uneori obosită, uită unde și-a pus trăirea. Când plouă... picur și eu greșelile vieții în lacrimi mereu pline de dăruire și aștept ca vântul să adie cu lumină sufletească iar soarele să-și reverse în valuri iubirea! What a Face
Sus In jos
Vlad
Membru
Membru
Vlad


Mesaje : 16
Puncte : 26
Reputatie : 0
Data de înscriere : 09/04/2018

Declarații de iubire  Empty
MesajSubiect: Re: Declarații de iubire    Declarații de iubire  EmptyJoi Mai 17, 2018 8:01 pm

"Am încredere în tine" e mult mai important decât "te iubesc " ,pentru că nu mereu poți avea încredere în persoana pe care o iubești, dar mereu vei iubi persoana în care ai încredere.
Sus In jos
eleonora
Membru
Membru
eleonora


Mesaje : 27
Puncte : 41
Reputatie : 2
Data de înscriere : 01/04/2018
Varsta : 56
Localizare : Iași

Declarații de iubire  Empty
MesajSubiect: Re: Declarații de iubire    Declarații de iubire  EmptyJoi Mai 17, 2018 8:26 pm

Tu ești amintirea veșnică a minții mele, tu ai reușit să pătrunzi în întunericul sufletului meu trezind scânteia iubirii.. Pașii mei s-au ascuns în urma ta, iar dacă cerul ar putea...să te-aducă în viața mea... aș culege-n palmă o stea...să te am pe tine lângă inima mea.. Nu știu ce vreau, nu știu ce pot; aș vrea să țip, dar n-are rost; aș vrea să plâng dar lacrimi n-am...Au existat în viața mea și încă mai există doi ochi căprui încântători și o poveste tristă. Doi ochi minunați cărora le-am purtat și încă le mai port o dragoste mare de tot.. Te văd, dar totuși nu exiști te simt aproape, dar visez, cred că te țin în brațe, dar tu ești atât de departe. Ești o iluzie, un vis, ești ca o lumină în noapte, un vis amețitor, un zâmbet, o lacrimă, o rază de speranță, o stea pierdută în vastul univers.
Sus In jos
Ilinca
Membru
Membru
Ilinca


Mesaje : 13
Puncte : 22
Reputatie : 1
Data de înscriere : 31/03/2018

Declarații de iubire  Empty
MesajSubiect: Re: Declarații de iubire    Declarații de iubire  EmptyVin Mai 18, 2018 11:59 pm

Declarații de dragoste au fost multe; cuvinte care ar sensibiliza și cea mai împietrită inimă. Însă cea mai frumosă declarație a făcut-o fără să vrea, fără cuvinte, atunci când l-am văzut uitându-se la mine. Pentru mine lumina din ochii lui a fost mai frumoasă decăt orice lucru pe care îl văzusem până atunci, iar dragostea care se revărsa asupra mea era copleșitoare.
Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Declarații de iubire  Empty
MesajSubiect: Re: Declarații de iubire    Declarații de iubire  Empty

Sus In jos
 
Declarații de iubire
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Iubire sau ce?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: Romantism-
Mergi direct la: