Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 Răspuns ție... în Necunoscut

In jos 
AutorMesaj
alyilepey
Membru
Membru
alyilepey


Mesaje : 20
Puncte : 35
Reputatie : 1
Data de înscriere : 04/04/2018
Varsta : 61
Localizare : unde???

Răspuns ție... în Necunoscut Empty
MesajSubiect: Răspuns ție... în Necunoscut   Răspuns ție... în Necunoscut EmptyMier Apr 04, 2018 5:10 pm

Nu este treaba ta cine scrie și când scrie. Nu am crezut că voi întâlni în astă viață oameni atât de bolnavi sufletește. Uite că am întâlnit câțiva pe parcursul vieți mele, însă tu dragă.... nu dau nume, nu mă cobor, nici nu mă ridic, stau în banca mea, nu am școala ta, nici nu mi-o doresc. Noi doi formăm un cuplu înainte de 2007, am trecut și prin bune, și mai puțin bune, personal, nu am dat buzna peste nimeni, din contră, am încercat să trezesc minți ale unora pentru a nu suferi nimeni, însă nu a fost așa. Voi, v-ați lăsat păcălite, iar pentru asta nu am eu nici o vină. Ce dorești de la mine, nu vei primi niciodată. Iar cine îmi este alături, e liber, nu stă forțat, nu e manipulat, șantajat, ș.a.m.d... Oare dacă ambi am scrie zi de zi ceva, ai fi mulțumită? Din fericire, noi mai și muncim, nu ne permitem să stăm doar pe internet. Înțelege că eu nu voi îmi voi șterge conturile, acest articol nu voi posta și în altă parte, deoarece nu voi murdări un prezent necunoscut mie. Nu mă interesează cele scrise de tine, așa cum tu nu m-ai luat în seamă la vremea respectivă, nici eu acum nu voi da curs cuvintelor murdare și neștiute de mine. Personal, nu am înșelat pe nimeni, nu am mințit, deci... Am scris ca și un fel de răspuns, însă doresc să fi bine, să accepți realitatea, să ai grijă de sufletul tău, să alungi ura, răzbunarea, minciuna și tot ceea ce nu este adevărat. Ai grijă de copii tăi. Și ca să știi și tu că eu știu cine ești, îți spun doar atât: Într-o zi ți-am făcut o caracterizare și am dat adminului de la forum, peste un timp, am găsit articole de ale mele copiate de pe neogen, unele le-ai mai modelat, ca să nu găsească motorul de căutare, apoi te-ai prins cu, o ură inexplicabilă față de mine. Nu îți făcusem nici un rău, nu am avut niciodată pretenți că aș fi autorul vreunui articol sau că aș fi poetă sau ce nu sunt.  O noapte liniștită, minte limpede, Dumnezeu să îți dea sănătate și bunăvoința de a lăsa răzbunarea și ura.
Sus In jos
 
Răspuns ție... în Necunoscut
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: Povești adevărate-
Mergi direct la: