Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 Bârfe din lumea vedetelor

In jos 
AutorMesaj
George
Membru
Membru
George


Mesaje : 15
Puncte : 23
Reputatie : 2
Data de înscriere : 01/04/2018
Varsta : 51
Localizare : Bârlad

Bârfe din lumea vedetelor Empty
MesajSubiect: Bârfe din lumea vedetelor   Bârfe din lumea vedetelor EmptyDum Apr 01, 2018 7:59 pm

Tudor Chirilă, fiul regretatului jurnalist sportiv Ioan Chirilă, are o iubită frumoasă și doi copii, însă nici gând să se însoare.
Tudor Chirilă, care a dezvăluit că are o soră vitregă, explica, pe blogul său, care este motivul pentru care nu se însoară: detestă nunțile.
 “Nu-mi plac nunţile. Nu mi-au plăcut niciodată. Poate şi pentru faptul că la mine în familie nu s-a pus accentul pe partea festivă a acestui eveniment. Părinţii mei s-au căsătorit la Mangalia şi au petrecut la un restaurant cu un grup de patru, cinci prieteni. Întotdeauna mi s-a părut că din momentul în care au luat hotărârea să facă nunta, mirii sunt supuşi unui calendar plictisitor de mici pasi imposibil de ocolit. Fotografia de nuntă, exercitarea opţiunii costumelor de nuntă, planificarea strategică a meselor, brainstormingul meniului, războiul muzicii ( e posibil ca mirele să prefere Pink Floyd, naşul mare să nutrească o nostalgie zdrobitoare pentru Giana Nanini – sau cum s-o scrie corect – iar familia miresei să nu renunţe în ruptul capului la Gheorge Turda sau Mirabela Dauer) O să spuneţi că exagerez şi că nu e realist să existe asemenea divergenţe între miri şi familiile lor. Pe naiba, sigur că e realist, consultaţi rata divorţurilor dacă nu mă credeţi. 
 Până la urmă nunta azi se înscrie într-un curent universal. Suntem pregătiţi să trăim mimetic, ne dorim să mimăm toate lucrurile pe care ni le vindem ca ideale. Lumea ideală este în publicitatea care ne invadează vieţile şi care propune un anumit model de erou urban la a cărui înălţime dacă nu te ridici ai senzaţia că eşti descalificat din lume. Nu pot să nu mă întorc la Viktor Pelevin ( Generation P, Mitraliera de lut ) care spune că de fapt publicitatea nu vinde produse ci fericire. Cât de fericiţi suntem dacă ne spălam pe  dinţi cu pasta x sau dacă ne cumpărăm maşina y sau dacă ne asigurăm la z. Starea de fericire este locul comun al tuturor produselor vândute publicitar. Nu ne rămâne decât să rămânem nefericiti când nu putem să accesăm acest mod de viaţă. 
 Până la urmă cel mai simplu mod în care poţi să ratezi nunta ta e să participi la ea. La fel cum, probabil, cel mai simplu mod de a rata fericirea este să-ţi pui zilnic problema existenţei ei”, afirma Tudor Chirilă.
Bârfe din lumea vedetelor Tudor-1
 sursa...www.libertatea.ro/monden
Sus In jos
George
Membru
Membru
George


Mesaje : 15
Puncte : 23
Reputatie : 2
Data de înscriere : 01/04/2018
Varsta : 51
Localizare : Bârlad

Bârfe din lumea vedetelor Empty
MesajSubiect: Re: Bârfe din lumea vedetelor   Bârfe din lumea vedetelor EmptyDum Apr 01, 2018 8:05 pm

Bârfe din lumea vedetelor 29572982_2044152335612882_5295309936132791986_n
Scrisoarea plină de durere a Anamariei Prodan pentru mama ei. Cântăreața Ionela Prodan, ținută în viață de aparate.
Starea de sănătate a cântăreței de muzică populară Ionela Prodan se agravează de la o zi la alta, au declarat surse medicale pentru publicația Huff.ro. În prezent, artista se află din nou internată la Spitalul Elias din Capitală și, conform surselor, este ținută în viață doar de aparate. În acest context, copleșită de durere, Anamaria Prodan a făcut publică o scrisoare emoționantă adresată mamei sale.
Iată, intergral, scrisoarea pe care Anamaria Prodan i-a scris-o mamei ei:
”Iubirea vieții mele … MAMĂ…Dacă aş putea, aş opri timpul pentru ține…. sau ți-aș da jumătate din al meu…Aş opri timpul tău și l-aș cupla pe al meu că să poţi trăi, în sfârşit, tot ceea ce nu ai trăit la timp …pentru că ai vrut atât de mult să strângi pentru noi avere…. să nu ne arate nimeni cu degetul …. să fim cei mai buni ….cei mai respectați….cei mai demni , cei mai buni! 
Aş opri timpul tău că să nu îmbătrâneşti , să arați așa de vis cum ai arătat toată viața …. să rămâi plină de viaţă și de cântec….
Aş opri timpul tău că să-ţi ofer toate momentele pe care le meriți .. toate îmbrățișările, toate bucuriile de care ai fost câteodată lipsită , toată dragostea,toate cuvintele frumoase pe care poate nu ți le-am spus atât de mult pe cât doream….
Aș opri timpul tău că să te copleșesc cu iubirea mea , să te alint și să te răsfăț….Să te gădil până te enervezi pe mine și mă alergi în jurul mesei….
Aș opri timpul tău Pt că îmi e dor să-ți cer bani și să ne certăm pt că fac multe “cheltuieli inutile “cum le numeai tu….
Aş opri timpul tău că să te duc peste tot în lume , să te fac să Zâmbești … să ți spun ce însemni pentru mine …
Aș opri timpul că să mă urmăreșți secundă de secundă peste tot în media și să să ți suni prietenele să le povestești cât de minunată este fata ta ….
Aş opri timpul că să ai timp să trăiești și pentru tine … Pt că ai trăit doar pentru mine …pentru familia ta … pentru casa ta …..
Aş opri timpul că să te aud râzând și cântând . 
Aș opri timpul că să mi înregistrez pe retină forever fiecare gest al tău și fiecare grimasă pe care o faci…..de care îmi va fi atât de dor atunci când Dumnezeu va decide că are nevoie de tine …iar eu …voi avea nevoie de amintirea ta sfântă. 
Aş opri timpul că să ți mulțumesc pt fiecare sfat pe care l am primtit de la ține …. pentru că am absorbit că un burete de la tine fiecare cuvințel pe care mi l-ai spus …
Aș opri timpul că să învăţ de la tine tot ce trebuie să ştiu despre viaţă, despre renunţări, despre vise , despre moarte , despre respect, despre voința , despre alegeri ,despre putere, despre demnitate despre durere,despre incăpățânarea de a trăi pentru cei pe care îi iubește cu patimă și prin cei pe care i-ai divinizat. 
Aș opri timpul pt că ți dorești să-ți creșți nepoții și să i înveți tot ce însemna …viața 
Aş opri timpul tău că să nu pleci de lângă mine niciodată …. Aș da din timpul meu pentru că tu să rămâi”.
Este pentru prima dată în ultimele luni în care Anamaria Prodan a lăsat să se înțeleagă public cât de gravă este starea de sănătate a mamei sale. La această ultimă internare a Ionelei Prodan, Anamaria a interzis medicilor și personalului medical să ofere presei și oricui altcuiva informații despre starea mamei ei.
”Din păcate, corpul doamnei Ionela Prodan nu mai reacționează”
Cu toate acestea, se pare că așa cum susține publicația huff.ro, una dintre asistentele de la Elias a vorbit cu un jurnalist despre starea de sănătate a Ionelei Prodan.
„În momentul în care a fost adusă la spitalul nostru, Ionela Prodan era în stare foarte gravă. Medicii spitalului au făcut tot ce au putut. Cu toții am depus toate eforturile să reușim să o stabilizăm, însă din păcate corpul doamnei Prodan nu mai reacționează”, a declarat asistenta de la Elias în  pentru Huff.ro.
Aceeași sursă a precizat că, la această oră, Ionela Prodan este ținută în viață doar de aparate, iar medicii așteaptă decizia familiei dacă artista rămâne sau nu conectată la aparate.
”În această dimineață am prezentat din nou familiei detalii despre cazul doamnei Prodan. Din păcate corpul doamnei Ionela Prodan nu mai este capabil să lupte cu multitudinele de afecțiuni și nu reacționează la tratament. În acest moment doamna Prodan trăiește datorită aparatelor. Așteptăm decizia familiei, mai precis a Anemaria care este cea care trebuie să hotărască ce se întamplă cu mama sa în viitor”, a spus asistenta pentru Huff.ro
Sus In jos
 
Bârfe din lumea vedetelor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: Bârfe la indigo-
Mergi direct la: