Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 Ce părere aveți despre cei certați cu munca?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Constantin@zet
Membru
Membru
Constantin@zet


Mesaje : 24
Puncte : 59
Reputatie : 11
Data de înscriere : 28/03/2018
Varsta : 46
Localizare : Timișoara

Ce părere aveți despre cei certați cu munca? Empty
MesajSubiect: Ce părere aveți despre cei certați cu munca?   Ce părere aveți despre cei certați cu munca? EmptyJoi Mar 29, 2018 12:11 am

Văd zilnic oameni,femei, bărbați tineri și mai puțini tineri, care cerșesc zilnic cu toate că sunt buni de munca. Bănuiesc, că sunt și asistați sociali. Mă întreb pe ce criterii primesc ajutorul social. Au fost consultați de medic? S-a stabilit de ce suferă? Câți bolnavi de boli cronice sunt? Chiar atâția bani are statul încât să-și permită să acorde cu larghețe ajutoare sociale celor buni de muncă? Banii dați celor care suferă de ''lene cronică'', ar putea fi folosiți altundeva, unde chiar este nevoie de acești bani. Până la urma acei bani sunt luați de către stat din buzunarul nostru, sub forma de taxe, impozite. Școlile, spitalele, ar fi cele mai îndreptățite să primească acei bani.

Vă rog dați-va cu părerea!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 87
Puncte : 152
Reputatie : 14
Data de înscriere : 27/03/2018
Varsta : 58
Localizare : nici eu nu știu de ceva vreme...

Ce părere aveți despre cei certați cu munca? Empty
MesajSubiect: Re: Ce părere aveți despre cei certați cu munca?   Ce părere aveți despre cei certați cu munca? EmptyJoi Mar 29, 2018 10:25 pm

În sfârșit, cineva care nu vorbește de ajutoare bisericești, nu că aș avea ceva cu ele, însă mereu se vor bani pentru biserică, dar pentru spitale, școli, nimic.
Oamenii certați cu munca ar trebui să numai primească acele ajutoare, să fie totul verificat corect.
Sus In jos
https://de-toate-la-taifas.forumgratuit.ro
alyyna
Membru
Membru
alyyna


Mesaje : 37
Puncte : 66
Reputatie : 13
Data de înscriere : 29/03/2018
Varsta : 50
Localizare : Deva

Ce părere aveți despre cei certați cu munca? Empty
MesajSubiect: Re: Ce părere aveți despre cei certați cu munca?   Ce părere aveți despre cei certați cu munca? EmptyVin Mar 30, 2018 3:54 pm

Păi ce, pensiile speciale nesimțite ce sunt? Dar eu cred ca răul nu de acolo ni se trage...
Sus In jos
Constantin@zet
Membru
Membru
Constantin@zet


Mesaje : 24
Puncte : 59
Reputatie : 11
Data de înscriere : 28/03/2018
Varsta : 46
Localizare : Timișoara

Ce părere aveți despre cei certați cu munca? Empty
MesajSubiect: Re: Ce părere aveți despre cei certați cu munca?   Ce părere aveți despre cei certați cu munca? EmptyVin Mar 30, 2018 6:12 pm

alyyna a scris:
Păi ce, pensiile speciale nesimțite ce sunt? Dar eu cred ca răul nu de acolo ni se trage...
Nu se trage răul numai de la acești leneși, dar totuși...
Să îmi fie cu iertare, nu am nimic cu cei bolnavi cu adevărat, sau cei neputincioși, doar că...sunt mulți necăjiți ce nu beneficiază de ajutor, și cei buni de muncă...da. E normal?
Sus In jos
Constantin@zet
Membru
Membru
Constantin@zet


Mesaje : 24
Puncte : 59
Reputatie : 11
Data de înscriere : 28/03/2018
Varsta : 46
Localizare : Timișoara

Ce părere aveți despre cei certați cu munca? Empty
MesajSubiect: Re: Ce părere aveți despre cei certați cu munca?   Ce părere aveți despre cei certați cu munca? EmptyVin Mar 30, 2018 6:15 pm

Admin a scris:
În sfârșit, cineva care nu vorbește de ajutoare bisericești, nu că aș avea ceva cu ele, însă mereu se vor bani pentru biserică, dar pentru spitale, școli, nimic.
Oamenii certați cu munca ar trebui să numai primească acele ajutoare, să fie totul verificat corect.
Să îmi fie cu iertare, dar eu sunt sătul de preoții nesimțiți din calea-afară. Acest daniel, este de nesuportat, nici nu merita să scriu cu literă mare, iar acei ce fac doar rău, încet, încet lumea se va retrage, dar nu se va retrage comerțul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce părere aveți despre cei certați cu munca? Empty
MesajSubiect: Re: Ce părere aveți despre cei certați cu munca?   Ce părere aveți despre cei certați cu munca? Empty

Sus In jos
 
Ce părere aveți despre cei certați cu munca?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce părere ai despre forum?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: Discuții libere-
Mergi direct la: