Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareConectareÎnregistrareGalerie

 

 Un gentleman

In jos 
AutorMesaj
miky
Membru
Membru



Mesaje : 10
Puncte : 18
Reputatie : 2
Data de înscriere : 01/04/2018

Un gentleman  Empty
MesajSubiect: Un gentleman    Un gentleman  EmptyDum Apr 08, 2018 2:35 am

Un gentleman nu este greu de găsit, dar este greu de observat de cele mai multe ori. De obicei, un gentleman nu epatează și nu se află mereu în centrul atenției. Acesta nu este interesat să-ți scrie ție pe facebook "ke m-ai faki frumoas-o" după fiecare poza provocatoare postată de tine. El nu este interesat de tine atâta timp cât la fiecare două cuvinte ești vulgară și goală de sens. Nu te aștepta ca el sa te observe și să fie atras de tine când zilnic te vede dezbrăcată prin online sau în weekend-uri ești mai mult mahmură decât trează la brațul diferiților domni de ocazie. Îmi permit să îi numesc domni din curtoazie, nu pentru că ei ar merita. Nu aștepta ca tu să ai parte de un gentleman când seară de seară îți faci veacul prin cluburi de unde te ia primul venit. Nu că el nu ar respecta orice femeie, chiar și pe cel ușoare, dar știe să facă diferența între o lady și o femeie fără principii. Femeile ușoare sunt și ele bune la ceva. Bune pentru proștii care se mulțumesc cu puțin. Bune pentru distracții efemere. Nu îmi place să judec, nu îmi place să critic. Eu doar constat. Și constat cu regret că numărul femeilor de genul acesta a crescut. Și multe din ele trecute de prima tinerețe ajung pierdute și deznădăjduite. Le vezi ajunse la o vârstă la care pur și simplu nu mai există cale de întoarcere pentru ele. Un gentleman este preocupat cu lucrurile serioase. El nu are timp de pierdut cu lucruri inutile. Cu petreceri exagerate, cu oameni fără o viziune clară sau cu femei alături de care știe că nu poate să construiască nimic solid. El este preocupat să lucreze la reputația sa, la carieră, la întemeierea unui viitor frumos alături de o femeie care se respectă. Care îl sprijină și luptă alături de el la bine și la greu. Care știe să fie vulgară și provocatoare doar pentru el. Care emană feminitate prin toți porii. Un gentleman nu trebuie sa fie neapărat bogat. Dar nici să fie un întreținut. Bogăția lui cea mai mare trebuie să fie cunoștințele sale. Și femeia de lângă el. Ea îi dă strălucire. Și îl ajuta sa devină cu adevărat bogat. Din toate punctele de vedere. Un gentleman nu este fals niciodată. El mereu spune lucrurilor pe nume chiar dacă asta de multe ori deranjează. Poate de aceea multe femei evită un astfel de bărbat. Prin atitudinea și modul în care îți vorbește va stârni respect și admirație.
Sus In jos
 
Un gentleman
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: Romantism-
Mergi direct la: