Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă.

Fără condiții, fără judecăți, fără așteptări, fără zgârcenie, jaf, invidie și nedreptate... Iubirea și bucuria vor domni pe pământ.

AcasaFAQPortalMembriCautareConectareInregistrareGalerie

Distribuiţi | 

Lume haotică

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Puncte : 146
Reputatie : 14
Data de înscriere : 27/03/2018
Varsta : 48
Localizare : Ardeal

MesajSubiect: Lume haotică   Vin Mar 30, 2018 10:31 pm

Într-o societate care-ți dictează normalitatea să fii diferit e un privilegiu. Nu pot să fiu pe placul tuturor. Știu bine și nici nu-mi doresc asta! Dar nici nu mă poate obliga nimeni să agreez sau să admir, să tolerez sau să accept pe toată lumea. Ei bine, da, mi se rupe! Adică nu, nu mi se rupe nimic. Mai exact: nici măcar nu mi se fâlfâie! Pentru că susțin cu tărie și-n perfectă cunoștință de cauză că cel mai bun lucru care ți se poate întâmpla când te pune viața la-ncercare este că ai ocazia să vezi adevărata față a celor care cândva, dintr-un motiv sau altul, mișunau în preajma ta și la care tu sincer ai ținut. Cine te ignoră, cine te zdrobește fără ezitare, cine uită pur și simplu și cine-ți rămâne alături, dacă-ți mai rămâne cineva. Coborî sau urci, exiști, dispari...e doar o simplă experiență într-o lume haotică și plină de indiferență.

marius
Membru
Membru

Puncte : 8
Reputatie : 1
Data de înscriere : 03/04/2018

MesajSubiect: Re: Lume haotică   Dum Apr 08, 2018 9:05 pm

la durerea ta nu va contribui nimeni in aceasta societate. ai dreptate, bine punctat si de apreciat cele scrise.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Lume haotică
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ZODIA LEULUI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunicarea este cheia pentru a elibera o persoană din propria cușcă. :: Discuții libere-
Mergi direct la: